Nejlepšími Čechy byli dvacátý Milan Kocourek (30:26) a účastnice nedávného evropského šampionátu, tady devátá Lucie Sekanová (34:58).
Senzací se stal 31letý Ronoh už na červnovém 1/2Maratonu Olomouc, kdy jako vodič vyhrál a předběhl i světového rekordmana v maratonu Wilsona Kipsanga. Tady už ne jako bezejmenný běžec získal další cenný skalp, kus za osmým kilometrem se na čele odpoutal od Geoffreyho Mutaie, autora nejrychlejšího maratonského času všech dob z Bostonu. A navíc běžel nejlepší čas v devatenáctileté historii závodu! Třetí doběhl Nicholas Bor, člen týmu RunCzech Racing.
První pětka ukazovala na útok na světový rekord – 13:19. „Já se tím ani nezabýval, nevěděl jsem to. Jen se mi běželo pěkně uvolněně,“ říkal Ronoh. „Nikomu jsem nesliboval, že vyhraju. Ale věděl jsem, že budu-li mít vedle sebe dobrého parťáka, zaběhnu dobře. Po sedmém kilometru jsem si začal věřit, do té doby jsem nechtěl někde zaostat. Cítil jsem se výborně.“
Ani druhý Geoffrey Mutai nebyl zklamaný, i on běžel lépe než byl dosavadní rekord závodu. „Ze začátku se mi to zdálo pomalé. Trošku jsme přidali, rozběhli to a chtěli si závod užít.“ Překvapil ho jeho soupeř na špici? „Když jsem viděl, že získal náskok, snažil jsem se přidat. Ale musel jsem držet své tempo, abych vydržel až do konce. Času si cením, protože jsem ze sebe vydal to nejlepší, na co mám. Před startem na TCS New York City Marathonu to byl ten nejlepší test.“
Kocourek doběhl jako třetí nejlepší Evropan za Arikanem, čtvrtým z evropského maratonu v Curychu, v tureckých barvách a Polákem Chabowskim. „Chtěl jsem být nejlepší mezi Čechy. Díky atmosféře jsem se nechal v úvodu strhnout japonskými běžci, přepálil to a ke konci mi trochu docházelo,“ vykládal svěřenec trenéra Jiřího Sequenta.